В яких пропорціях розводити антифриз HEPU

20.04.2021
Администратор Главный
Як розводити антифриз HEPU

Нас часто запитують: як правильно розводити антифриз HEPU, в яких пропорціях це робити з концентратом, щоб нічого не пошкодити і не наплутати. Ми вирішили підготувати цю статтю, щоб Вам було зручно мати під рукою інструкцію зі змішування охолоджуючої рідини HEPU.

Щоб розвести антифриз, необхідно додати таку кількість води (важливо - дистильованої води), при якому збережеться баланс між закипанням і передчасним замерзанням охолоджуючої рідини. Щоб розрахувати пропорцію необхідно, перш за все, врахувати в яких умовах експлуатується транспортний засіб. А також, характеристики Вашого автомобіля або двигуна. В ідеалі, подивитися цю інформацію в сервісній книжці або на авто-форумах.


Розбавляти охолоджуючу рідину з дистильованою водою необхідно в пропорції 1:1 - на літр антифризу додають літр води. Також зверніть увагу, що концентрат кристалізується при температурі -20 - -25°С. З додаванням води він розкриває свої низькотемпературні властивості, що дозволяє хладоагенту не замерзати. Якщо передбачається використання антифризу при дуже низьких температурах, кількість води, що додається, можна зменшити (зберігши пропорцію приблизно 7:3, де 7 - концентрат антифризу, а 3 - кількість дистильованої води).

Для досягнення більш точного розрахунку існує наступна формула: Vв = (Еф - Ен) / Ен * V, в якій:

  • Vв – це величина, яка позначає кількість води в літрах;
  • V – це позначення обсягу концентрату в літрах;
  • Еф – позначає, скільки за фактом міститься етиленгліколю в холодоагенті у відсотках;
  • Ен – величина, яка говорить про те, скільки етиленгліколю повинно міститися в антифризі у відсотковому співвідношенні.

Щоб використовувати цю формулу, Вам необхідно знати трохи більше про склад концентрованої рідини. Але, і без цих обчислень ви зможете розбавити холодоагент самостійно. Варто також згадати, що при сильно низьких температурах розбавлений антифриз починає кристалізуватися, утворюючи кашоподібну речовину.

З одного боку, така «жижа» буде надійно захищати двигун і радіатор від можливих пошкоджень. Але, з іншого - експлуатувати автомобіль в таких умовах буде неможливо. Якщо долити більший обсяг води, то захист деталей, розташованих усередині охолоджувальної системи, знизиться і на блоці двигуна почне утворюватися корозія. В результаті, на стінках металевих трубок буде накопичуватися осад, який поступово закупорить проходи.

Ось такі дві сторони однієї медалі. Намагайтеся розбавляти антифриз в розумних межах, щоб не нашкодити життєво важливим систем автомобіля. Якщо ви сумніваєтеся в своїх розрахунках, то краще не експериментувати і використовувати готову охолоджуючу рідину.

Таблиця: пропорції змішування концентрату антифризу HEPU

Температурний режим, °CКількість антифризу HEPUКількість дистильованої водиСпіввідношення HEPU:вода
-15 °C30%70%3:7
-37 °C50%50%1:1
-52 °C60%40%3:2
-69 °C68%32%7:3

Таким чином, температурний режим концентрату антифризу HEPU може буть від -69 °C до -15 °C.