Антифриз, концентрат антифризу
Тут представлений каталог антифризів із зручними фільтрами для підбору за кольором, класу G, бренду, вартості. На цій сторінці можна купити антифриз, або купити концентрат антифризу. За вигідною ціною і з доставкою по Києву і всій Україні (Харків, Дніпро, Львів, Одеса, Запоріжжя, Івано-Франківск, Рівне, Луцьк, Чернигів, Черкаси, Житомир та інші міста України). Ми стараємось тримати в наявності тільки якісні антифризи від таких відомих брендів як HEPU, Febi, SWAG, Meyle.
Майже всі антифризи і концентрати антифризу на 95% складаються з етиленгліколю (або з пропіленгліколю), а решта 5% - це присадки, які формують допуск антифризу, або так званий клас антифризу по G. Також, в антифризах є барвник. Саме якість цих 5-відсоткових присадок і впливає на підсумкову якість антифризу. Саме тому ми тримаємо в асортименті тільки відомі бренди, які використовують автозаводи-виробники на конвеєрі.
Колір антифризу. Антифриз, сам по собі, безкольоровий. Виробники додають в охолоджуючу рідину барвник для покращення видимості в розширювальному бачку, а також, щоб автомобіліст міг відрізнити за кольором різні типи антифризу згідно з класифікатором "G" (клас антифризу). Наприклад, для G12 прийнято, що він червоного кольору, а антифриз G11 - синій.
Однак, деякі виробники не дуже добросовісні, і не соромляться фарбувати антифриз G11 в червоний, тим самим заплутуючи покупця. Плутанину в кольорах можна зустріти і в оригінальних антифризах. Наприклад, G12 у Honda поставляється в зеленому кольорі, а G11 від Renault має жовтий колір, але - зелену кришку. І його прийнято називати зеленим. Хоча типовий. Відповідно, обирати для Honda антифриз за кольором буде некоректно, - зелені рідини зазвичай мають клас G11, а не G12. Ще про кольори: найбільш популярні - червоні антифризи. Також бувають синій, зелений, жовтий, фіолетовий, жовто-зелений антифризи, і деякі відтінки перечислених кольорів.
Склад антифризу. Антифриз складається з води, спирту, пакета присадок і барвника. Все це, в тій чи іншій концентрації, формує клас антифризу, відповідно до конкретних допускам двигунів і систем охолодження автомобіля. Типовий склад концентрату антифризу виглядає наступним чином: 90% - етиленгліколь; 5-7% - присадки; 3-5% - вода; барвник антифризу.
Багато антифризів продаються у вигляді концентрату, який необхідно змішувати з дистильованою водою. Також, у продажу можна зустріти і готовий антифриз, який відразу заливається в систему охолодження. Різниця - відсоткове співвідношення дистильованої води. Саме тому прийнято вважати, що концентрат купувати вигідніше, ніж готовий антифриз.
Зверніть увагу на склад. Практично всі антифризи складаються на 90% з етиленгліколю, і на 3-5% - з дистильованої води. Решта - присадки. Саме тому важливо обирати антифриз, в якості присадки якого можна бути впевненим на 100%. Як правило, це німецькі (HEPU, Febi, SWAG, Meyle) охолоджуючі рідини, які використовуються з заводу на багатьох автомобілях. У них дотримані всі допуски і вони нешкідливі для системи охолодження і радіаторів.
Етиленгліколь - це двоатомний спирт масляної консистенції, який закипає при температурі понад 200°C, і замерзає при температурі -12.3°C. Смертельна доза становить 200-300 грамів.
Клас антифризу по G. Класифікація "G" з'явилася не відразу. Даний класифікатор - це набір допусків різних виробників. Більшість з них вже застаріли, але з'являються і нові стандарти (наприклад, G13 - стандарт 2012 року, не містить етиленгліколь, а зроблений на основі екологічно чистих матеріалів). Щоб не плутати покупця, виробники антифризів вирішили не називати антифризи за допомогою класифікаторів виду ГОСТ 28084-89 (Росія, СРСР), BS 6580:1992 (Великобританія), SAE J1034 (США), ASTM D3306 (США), ONORM V5123 (Австрія) , AFNOR NF R15-601 (Франція), CUNA NC956 16 (Італія), JIS K2234 (Японія) ... Замість цих складних кодів різних країн, які часто означають одне і те ж, в назвах антифризів зараз просто є "G", цифра і, іноді, додатковий показник (+, ++), а також позначення кольору.
Чому і як з'явилася "G" класифікація антифризу? Так склалося, що в світі прижилася класифікація систем охолодження по документації VW, коли всі антифризи позначені літерою "G" з цифрою біля неї. Це коротка і зрозуміла назва, а головне - вона є зрозумілою для покупця. Боятися, що у VW не був передбачений якийсь антифриз, не варто. Світове автомобільне співтовариство прирівняло стандарти до цієї системи назв. Наприклад, BS6580:1992 (British Standart) дорівнює VW G11, а в сучасному світі - просто G11. Так вийшло, тому що класифікація VW виявилася найбільш зручною, зрозумілою і простою для сприйняття.
Детальніше про те, як обрати антифриз, можна прочитати в нашій статті.